Sparrow 2.0

Sparrow byl velice schopný e-mailový klient pro iOS a Mac (kde ho stále používám). Před čtyřmi měsíce jsme hromadně oplakali akvizici jeho týmu Googlem. Všichni měli zato, že se jedná o klasický „aquihire“ a o talentovaném týmu už nikdy neuslyšíme.

Naštěstí jsme se mýlili a Google nechal talenty pracovat na tom, v čem jsou nejlepší. Před pár chvílemi vyšla nová Gmail aplikace pro iOS a tradice Sparrowu je v ní cítit z každého gesta. Jedná se o první použitelný a především nativní Gmail klient pro iOS. Základní ovládání je stejné jako u Sparrowu, uživatelské rozhraní je plné klasických gest a animací převzatých z nejoblíbenějších aplikací této platformy.

Gmail 2.0 ale exceluje v tom, co předinstalované Mail.app chybí. Push notifikace (které nám sliboval už Sparrow, ale nedočkali jsme se jich), pořádná podpora štítků, hvězdiček a priority inboxu, odesílání z více adres (aplikace si je načte z nastavení vašeho účtu), blesková synchronizace a přímá podpora pro automatické odpovědi a potvrzování kalendářových pozvánek.

Umí toho tolik, že si až teď uvědomuji, kolik toho předinstalovanému klientu chybí.

Rozhraní pro iPad (taktéž slibované) ještě nevyladili tak, jako to pro iPhone. Není tak plynulé a objevil jsem pár chybek, ale přesto se oproti Mail.app jedná o obrovský pokrok.

Při hledání „Gmail“ se v českém App Store ještě neobjevuje mezi výsledky vyhledávání, můžete ale použít tento přímý odkaz. Na rozdíl od Sparrowu je zdarma.